Je to dnes přesně to, co mladým hráčům chybí. Mít volnost bez taktické svázanosti a ukázat to nejlepší ze sebe, tak jako se dříve rozvíjely hokejové hvězdy na rybnících. Jak víte, hokej na rybnících jde dnes již jen ztěžka zažít, turnaj Original six ale simuluje princip volnosti dokonale.
SESTAVTE SI SVŮJ TÝM ZE SVÝCH KAMARÁDŮ A UKAŽTE TO NEJLEPŠÍ ..

 Zábava, kreativita, volnost, tři vlastnosti, které posouvá tento turnaj na zcela jinou úroveň díky tomu, že si svůj tým ve věkových kategorií 2005/06, 2007/08, 2009/10 a 2011/2012, můžete sestavit ze svých kamarádů, bez ohledu na to jakou mají klubovou příslušnost, a díky tomu si užít maximální zábavu a ukázat na ledě to nejlepší.

STAČÍ 6 HRÁČŮ A BRANKÁŘ A JDEME NA TO ..

 Sestavte si svůj tým a užijte si hru 3-3, která nabízí nekonečné množství krásných hokejových situací. Jedná se o hokej, který baví úplně všechny, tu pravou zábavu nyní můžeš zažít i Ty!

original-six-logo

KLIKNĚTE PRO VÍCE INFORMACÍ

Naším cílem bylo vždy ovlivňovat sportovní prostředí novým pohledem a pomáhat tak ostatním najít cestu, jak se dostat až za hranice svého vlastního potenciálu a užít si opravdovou radost ze hry, k čemuž mimo jiné využíváme mnoho úžasných tréninkových pomůcek, které nám napomáhají dostat tréninkový proces na mnohem zábavnější a efektivnější úroveň.

V celém trenérském týmu LZ vymýšlíme velké množství zábavných cvičení pro každou pomůcku přizpůsobených do herních situací. Hodně často se nám tak stává, že za námi chodili hráči a rodiče a ptali se, kde se dá daná pomůcka koupit a jak ji ještě více využít ve vlastním tréninkovém programu.

ikona_pozadi

 

MÍSTO PRO VÁŠ TRÉNINK 

To byl jeden z hlavních důvodů, proč jsme založili e-shop Sportplac.cz, zaměující se na tréninkové pomůcky. Dává nám totiž také možnost pomáhat Vám k efektivní domácí přípravě a zároveň můžeme předávat naše zkušenosti, protože není nic horšího, než když se někoho zeptáte, jak danou věc využít a z telefonu se ozve jen ticho, nebo nic netušící váhavý hlas. Pro nás je sportovní trénink životní náplň, proto Vám vždy dokážeme poradit.

„Spolu to trefíme.“

VSTOUPIT DO SPORTPLAC.CZ

Měli jsme tu čest naším příběhem, překonanými překážkami a tréninkovým programem inspirovat stovky lidí na festivalu Evolution v Praze Holešovicích, kde společně s námi přednášel například i Marián Jelínek.

Ve 20 minutách můžete nahlédnout, jak přemýšlíme o hokeji i o životě. Jací lidé nás inspirovali při vytvoření tréninkového hokejového programu LZ, a jaké má naše cesta výsledky.

Celou přednášku můžete mít nyní k dispozici i Vy, stačí jen vyplnit jméno a email a můžete se nechat inspirovat na Vaší (nejen) hokejové cestě.

STÁHNOUT PŘEDNÁŠKU ONLINE ZDARMA

Zvláštní poděkování patří paní Bc.Evě Kolářové – EEG biofeedback, která nám tuhle vzácnou příležitost umožnila a byla zároveň naším spoluřečníkem. Děkujeme!

Během srpna se na hokejbalové hale Košutka prohánělo v modrobílých dresech LZ celkem 28 hokejbalistů HBC Plzeň, kteří se zúčastnili historicky prvního týdenního kempu pod záštitou vzájemné spolupráce místního klubu s LZ hokejovou školou. Mladí hráči se tak mohli inspirovat, jak se stát rozdílovým a sebevědomým hráčem, který se budou svoji hrou bavit a zároveň vyhrávat trofeje pro svůj klub.

 „Chtěli jsme hráčům ukázat, jak se řešení problémových situací na tréninku a v zápase může stát zábavou a ne strašákem, a jak je tento přístup může v budoucnu dostat na jinou hokejbalovou i mentální úroveň.“ Vystihl hlavní úkol týdenního kempu Ondřej Zdrha, jeden z hlavních trenérů LZ.

hbc2

„V následující sezoně bude spolupráce pokračovat. Jsou tady úžasné podmínky pro trénink na ploše i mimo ní, navíc jsme zde našli skvělou partu trenérů a lidí starající se o chod klubu, se kterými neustále vzájemně diskutujeme, jak mladé hráče a celý klub posouvat vpřed a tohle nás opravdu baví.“ doplnil druhý z trenérů Lukáš Zdrha

Nová hokejová sezona začala a stejně jako většina profesionálních týmů posiluje své soupisku i my v LZ jsme ulovili do svých řad velkou posilu a to hned z KHL. Navázali jsme totiž spolupráci s trenérem mládežnické akademie Lokomotivu Jaroslavl Ilyou Makarovem.

„Rusko momentálně patří společně s Kanadou k absolutním velmocím ledního hokeje, proto si moc vážíme, že o náš tréninkový program LZ na rozvoj herní inteligence je zájem právě tam. Před deseti lety jsme začali projekt s jasnou vizí, těžko jsme ale mohli předpokládat, že se budeme bavit rovnocenně s takovými odborníky a nebudeme od nich jen hltat informace, ale oni je také budou hltat od nás a používat ve svém tréninku.“ S úsměvem dodal Lukáš Zdrha, jeden z hlavních trenérů LZ.

„Zatím se jedná o spolupráci, kde si oboustranně vyměňujeme spousty informací. Ilya je skvělým odborníkem přes bruslení, na které bychom se chtěli letos více zaměřit, proto jsme za tento úžasný materiál moc vděční. Pro vás pak připravujeme společně VIDEOKNIHU o tréninku bruslení. Do budoucna budeme určitě usilovat o Ilyovu účast přímo na našich kempech“. Doplnil Ondřej Zdrha

Sledujte Ilyu na:

TRÉNUJEME NAVÍC a HOCKEY HELPER

Dobrý den,

S velkým nadšením vám představujeme novou vzájemnou spolupráci s hokejovým obchodem SPORT-K. Náš společný cíl bude zajistit ty nejlepší možné podmínky pro váš hokejový rozvoj po stránce tréninkové a materiálové, proto každý hráč na týdenním kempu LZ obdrží poukázku na 25% slevu při nákupu výstroje na novou sezonu, čímž můžete ušetřit až několik tisíc korun.

25% sleva ve SPORT-K PRO KAŽDÉHO HRÁČE NA TÝDENNÍM KEMPU LZ

Díky programu LZ Hra mozku hokej pomáháme nové dovednosti zapracovat ihned do hry, což přináší hráčům nepoznané možnosti jejich potenciálu, rostoucího sebevědomí a opravdové radosti z nejrychlejšího sportovní hry na světě .

Týdenní kempy LZ hokejové školy budou opět nabité rozvojem a inspirací, součástí však budou také novinky, jako je kustod na každém z týdenních kempů, srpnový Mezinárodní kemp probíhající v němčině a angličtině, nebo právě spolupráce se SPORT-K , která nám umožňuje vám usnadnit přípravu na novou sezonu i po stránce materiální.

„Jsme nadšení, že můžeme být součástí Vaší hokejové cesty“

Tým LZ

LOGO Bílé pozadí 2

TÝDENNÍ KEMP – PLZEŇ 9.-13.7. 2018

TÝDENNÍ KEMP – PRAHA 23.-27. 2018

TÝDENNÍ KEMP – KLATOVY 6.-10. 2018

Navázali jsme spolupráci s LZ HOKEJOVÁ ŠKOLA. Věříme, že společně se nám podaří nabídnout kvalitní tréninkové a obchodní prostředí pro širokou základnu amatérských i pokročilých hokejistů.

Tým SPORT-K

www.sport-k.cz

Znáte ty situace. Jdete k výživové poradkyni, aby Vám poradila jak zhubnout a za stolem sedí člověk s 20kg nadváhou, nebo jdete do fitness, objednáte si osobního trenéra, protože chcete nabrat svalovou hmotu a přijde chlápek, který váží 30 kg i s postelí. Tak tohle Vám u nás stoprocentně nehrozí, protože hokej je náš život, a přesně podle toho k němu přistupujeme ..

O našem tréninkovém programu toho bylo namluveno hodně, ale rozvoj mladého hokejisty rozhodně není jen o tréninku samotném. Musíte je doslova „nakazit“ svým přístupem, myšlením i nasazením a především vztahem k lednímu hokeji a ke sportu samotnému. Těžko tohle všechno do nich dostanete, pokud sám nejste tak vnitřně nastaven .. a to je naše velká výhoda.

30653159_924227687752019_7801528593892245504_n        30708239_924227751085346_326949222857310208_n        30712547_924227664418688_4048168845855162368_n

 Všechno se doma točilo kolem hokeje – L.Zdrha

“ Trénink začínal od 6:20. My jsme ale doma museli vstávat vždy už v půl páté, protože jsem si vždy potřeboval dát ještě off ice před tréninkem na ledě. Nepotřeboval jsem trénovat navíc, jen když se trenér díval. Dělal jsem to, protože jsem zjistil, jak zábavné je zlepšovat se každý den. Zranění mě zastavilo jako hráče, ale rozhodně nezastavilo moji hokejovou cestu. Mám kolem sebe podobně nastavené lidi, díky nímž teď můžeme předávat nejen tréninkový program.“ říká Lukáš Zdrha

ZAČNĚTE TVOŘIT VLASTNÍ PŘÍBĚH S LZ

LOGO Bílé pozadí 2

Víme, jak těžké je fungovat, když se nemáte na koho obrátit. Za 10 let, co se pohybujeme v hokejovém prostředí, jsme nasbírali spousty úžasných a vzácných kontaktů. Od fyzioterapeutů, doktorů, výživových poradců, hokejových hvězd v Extralize, KHL i NHL až po možnost zařídit „angažmá“ v USA.

LOGO Bílé pozadí 2

POZNEJTE HOKEJOVÝ SVĚT LZ A ZÍSKEJTE SPOLUHRÁČE, KTERÝ VÁM BUDE KRÝT ZÁDA

„Pokud máme možnost s čímkoliv pomoci a vidíme u někoho velkou odhodlanost, pak hned zvedáme telefon a začínáme zařizovat. Za poslední rok jsme například domluvili 3 nová angažmá. Ono to už dnes kolikrát nefunguje tak, že velké kluby mají přehled o talentech v klubech menších, takže jsem nedávno zvedal telefon a zařídil zkoušku pro velmi talentovaného kluka, který se nakonec rychle zabydlel a má tak možnost bojovat o velký extraligový sen v hlavním městě. Kolega zase minulý rok zařídil podobné angažmá za hranicemi v Německu. Pomáhat někomu, kdo je ochoten za svůj sen bojovat, nás baví … a co za to chceme? No počítejte s tím, že pokud by v budoucnu klapl profesionální hokej, budeme si volat o „volňásky“ , protože se budeme chtít přijet určitě podívat :-), ale především máme velkou radost z Vašeho pokroku a úspěchu.“  Mluví za celý trenérský tým Lukáš Zdrha

 

AKCE LZ 2018 V PLNÉM PROUDU

 

Na Vaší hokejové cestě potkáte spousty překážek, které někdy nejdou vyřešit bez vnější pomoci, ať už jde o zkušenost výše popsanou, různá zranění a nebo jakékoliv jiné situace. Vždy je dobré mít na koho se obrátit. Rádi Vám budeme krýt záda.

Stejné je to i v osobním životě … s nejlepším kamarádem v zádech, o kterého se můžete opřít i v těch nejhorších chvílích, jde všechno lépe, přesně podle sloganu jedné nejmenované společnosti: „Když ve Vás někdo věří, dokážete víc“ . Hokejové prostředí, včetně toho mládežnického, je občas pěkná džungle, kde zažíváte různé pády, aniž byste kolikrát znali jejich důvody. Cesta nahoru bývá často velmi složitá …

„Zažil jsem v průběhu mládežnických kategorií několik pádů a vůbec jsem nevěděl, co mám v tu chvíli dělat. Rodiče by pro mě udělali první poslední, ale opřít se o někoho, kdo má zkušenosti s tamním prostředím, jsme se bohužel nemohli, možná proto jsem prakticky skončil s hokejem v sezoně 2012, přestože jsem v předchozím ročníku byl na hraně nominace do reprezentace U16. Takové zbytečné konce v LZ nechceme dopustit, proto se o hráče zajímáme nejen na kempech a trénincích, ale i v průběhu celé sezony. Prostě chceme, aby hráči věděli, že v tom nejsou sami.“ Vypráví část osobního příběhu jeden z autorů projektu LZ Ondřej Zdrha, který zaznamenal před svým koncem v extralize mladšího dorostu ve 30 zápasech 24 branek a 24 asistencí.

LOGO Bílé pozadí 2

POZNEJTE HOKEJOVÝ SVĚT LZ A ZÍSKEJTE SPOLUHRÁČE, KTERÝ VÁM BUDE KRÝT ZÁDA

“ Za poslední roky jsem se sešel s několika hráči a rodiči ohledně psychických problémů a krizových období mladých hokejistů. Některé charaktery zkrátka ještě nejsou tak vyvinuté na to, zvládat tak těžké situace. Díky naším osobním příběhům se snažíme pomáhat i touhle cestou. “ Pokračuje Ondřej Zdrha.

30007468_920157104825744_1613512494_n        27720590_10209322326729598_898658061_n        30007910_920157714825683_1384279854_n

     Návštěva Prahy           Přepadovka v  Regensburgu            Liberec

Celý trenérský tým objížděl během sezony stadiony po celé republice i mimo ni a scházel se s jednotlivými hráči v z programu LZ. “ Byli jsme se na kluky kouknout například v Liberci, v Praze, v Plzni, ale třeba i v Německu, protože jejich příběhy nás zajímají a navíc jsme si užili na vzájemných setkáních spousty zábavy a získali spousty nových poznatků.“ Doplnil druhý ze zakladatelů LZ hokejové školy Lukáš Zdrha.

LOGO Bílé pozadí 2

POZNEJTE HOKEJOVÝ SVĚT LZ A ZÍSKEJTE SPOLUHRÁČE, KTERÝ VÁM BUDE KRÝT ZÁDA

 

Znáte to, tuny individuálních tréninků na bruslení a na rozvoj dalších dovedností. Vynaložené desetitisíce a pokrok minimální, tedy pokrok při zápase. Na tréninku je pokrok zcela jistě znát. Máme spousty kvalitních trenérů, kteří Vás naučí skvěle bruslit a mnohému dalšímu, problémem ale je, že hokej je sportovní hra pod velkým tlakem soupeře i času. Velké množství takových tréninků Vás dostanou na vrchol v golfu, v hokeji bohužel ne.

Je neoddiskutovatelné, že bez dovedností se hokej hrát nedá, ale i dovednostně průměrný hráč v mládežnické kategorii, který se naučí dostávat plně své dovednosti do hry a bude rozvíjet  svoji herní inteligenci, může být v budoucnu úspěšný. U sportovních her totiž nadstavbu tvoří „HRA“ jinak řečeno „UMĚNÍ HRÁT“, teoretici by řekli, schopnost vyřešit situace pod tlakem s neustále měnícími se podmínkami.

Jak se ale naučit dostávat maximum svých dovedností do hry? Jak naučit naši hlavu a tělo řešit i ty nejsložitější zápasové situace a je to vůbec možné? Pokračujte v článku, kde naleznete všechny odpovědi a už nebudete muset vyhazovat peníze za rozvoj samotných dovedností, které z Vás udělají „jen“ výjimečného hokejového krasobruslaře, ale ne výjimečného HRÁČE ..

 

POKRAČOVAT V ČLÁNKU