1. CO,PROČ A JAK? Třídílný seriál o LZ, po kterém už budete vědět “VŠE”

Určitě jste si všichni všimli, že v českém hokeji v dnešní době téměř každý druhý pořádá hokejové kempy, všichni lákají mladé hráče a rodiče na moderní postupy tréninku, různé analýzy “psychologickou přípravu” a další nesmyslné věci, málokdo Vám však dokáže vysvětlit v čem vlastně spočívá jejich tzv. ” moderní metoda ” ,pro koho je vhodná a především PROČ by ji měl mladý hráč absolvovat. Výsledkem jsou ” moderní tréninky ” opsané z knížek starých několik i desítek let, tréninky plné detailních instrukcí o úhlu kotníku a kolena, přestože se výchova mladého sportovce už dávno posunula na jinou úroveň, o psychologické přípravě raději nemluvit.

V LZ hokejové škole jsme se proto rozhodli tuto situaci změnit a v třídílném seriálu Vám umožnit získat odpověď na všechny tyto otázky … Co vytváříme, jakým způsobem to vytváříme a především PROČ! 3 otázky, které by Vám měl zodpovědět každý trenér … bohužel 9 z 10 ví jen otázku číslo jedna …

V 1.díle se zaměříme na vytvoření programu HRA MOZKU – HOKEJ ( Brain game) – Jak se program tvořil? Co je jeho podstatou? Proč se díky němu stávají hráči úspěšnější? Co o něm řekli hvězdy českého i zahraničního hokeje (J.Kovář, P.Francouz, R.Duda, M.Mazanec, N.Johnson a další)? Nyní získáte všechny odpovědi!!!

Naše touha byla vždy udávat směr a předávat hodnotu, která je o krok před ostatními. V dnešní době se v ledním hokeji všichni zaměřují na samotné dovednosti. Nás ale pořád napadala otázka zda úspěšní hokejisté jsou úspěšní díky dovednostem, nebo zda tkví jejich výjimečnost v jiné oblasti. Hodiny studií výjimečných lidí, hodiny strávené na schůzkách s osobnostmi, kteří dokázali posunout svůj potenciál až za hranice svých “předpokládaných” možností mezi manažery, podnikateli i sportovci z mnoha odvětví, nás utvrdili v přesvědčení, že samotné dovednosti jsou pouze předpokladem k úspěchu, NASTAVENÍ MYSLI je však tím bodem, který teprve dokáže všechny předpoklady naplno projevit. Velmi zajímavé byly především výpovědi některých manažerů a sportovců, kteří tvrdili že ve svém okolí měli spousty lidí, kteří měli dovednosti na daleko vyšší úrovni než oni samotní, ale oni zkrátka dokázali své dovednosti využít na maximum v zápasech (popřípadě v jednáních) a proto se nakonec probojovali až na vrchol.

Pro nás to byl jasný signál vytvořit tréninkový proces, který v sobě bude zahrnovat dvě nejdůležitější složky – Rozvoj dovedností a NASTAVENÍ MYSLI ( umění využít veškeré dovednosti ve hře) jinak řečeno rozvíjet herní inteligenci mladého hokejisty.

Kolikrát už jsme slyšeli tu větu „On to v sobě prostě nemá“ … ano, jedná se o větu shrnující myšlení hráče ve hře, ale je to skutečně tak, že se herní inteligence měnit nedá? Je to skutečně tak, že s herní inteligencí se pouze rodíme a vlastně svůj osud tak trochu taháme z klobouku a modlíme se, aby nám bůh ukrojil nějakou část z koláče s názvem herní inteligence v ledním hokeji? Dalo by se říct, že limity existují jen pro ty, kteří se limitují. Herní inteligence se změnit dá. Pojďte se podívat jak …
Když jsme tvořili program HRA MOZKU HOKEJ, zaměřili jsme se právě na tuhle oblast, protože právě kreativní řešení jednotlivých situací odlišuje průměrného hráče od výjimečnosti. Prošli jsme nespočet studií o fungování lidského mozku a lidské psychiky. Dávali si dohromady veškeré souvislosti a výsledek? Pro změnu herní inteligence jsou třeba 2 položky – aktivita a zkušenosti! Pokud propojíte obě tyto složky, vznikne vražedná kombinace pro Váš mozek a nestačíte se divit, co všechno na ledě dokážete.

hra mozku hokej

 

 

„Neučte se řešit situace, naučte hlavu, ať je řeší za Vás“

Hlavním předpokladem k tomu, abyste pozvedli svojí herní inteligenci je třeba se do daných situací dostávat. Problémem v českém tréninkovém procesu je, že hráči dostanou jasné instrukce, jak dané cvičení provézt, dopředu tedy vědí, jak bude cvičení probíhat, žádná reakce, žádné vytváření řešení, žádné situace pod časovým a prostorovým tlakem. To sice znamená rozvoj dovedností, ale ne myšlení ve hře, proto málokdo dosáhne výjimečnosti. Spousty mladých hráčů má sice nadprůměrně rozvinuté dovednosti, které ale nezvládají využívat ve hře a stávají se tak z nich jen hokejoví krasobruslaři.
Druhým hlavním bodem pro změnu herní inteligence jsou zkušenosti. Nemá význam hráči vysvětlovat řešení každé situace do detailu, protože je třeba si uvědomit, že každá situace je jedinečná a už se nebude nikdy přesně opakovat, proto je spíše třeba nastavit hlavu tak, aby generovala řešení sama. Díky tomu totiž Váš mozek získá spousty zkušenostních vzorců a dokáže pak sám narychlo vytvořit vlastní řešení. Program HRA MOZKU HOKEJ, svou unikátní metodikou, doslova „nakazí“ Vaši mysl neustále vytvářet své vlastní řešení. Je totiž koncipován přesně na oblast, kde český hokej zaostává. V každé tréninkové jednotce zažije hráč stejný počet “zkušenostních vzorců” jako při 3-4 soutěžních zápasech dohromady, díky tomu získává mozek mladého hráče nepřeberné množství, jak řešit i ty nejobtížnější zápasové situace a to už od velmi mladého věku. Rostoucí sebevědomí, radost ze hry, schopnost vytvářet své vlastní řešení … to je řetězec, který následuje.

CO O PROGRAMU ŘÍKAJÍ HVĚZDY ČESKÉHO I ZAHRANIČNÍHO HOKEJE SE MŮŽETE PODÍVAT ZDE

Chcete se ještě na něco zeptat, dozvědět se více? kontaktujte nás ZDE a my Vám moc rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy!

Ve 2.díle se zaměříme na otázku přirozeného vývoje … Proč je tréninkový proces LZ nastavený na přirozený vývoj hráče a ne na tisíce nesmyslných instrukcí o různých úhlech pohybu atd. Proč přirozený vývoj umožní hráči naplno rozvinout svůj  potenciál?

“Těšíme se v dalším pokračování. Moc si vážíme, že můžeme být součástí Vašeho jedinečného rozvoje”