Dávejte hodnotu ostatním a vrátí se Vám stokrát, aneb jak se stát tím správným lídrem

Téma o které se prakticky v českém hokeji nikdo nezajímá, ale jakýkoliv tréninkový program by neměl hráče rozvíjet jen po stránce herní, ale také po stránce lidské, proto vychováváme tak málo “skutečných” lídrů!

Za lídry se v mládežnických celcích považují především Ti, kteří jsou na tom po dovednostní stránce v daný moment nejlépe, ale je to vše, co by měl správný lídr mít, nebo je definice neúplná? Už jsem se mnohokrát setkal s tím, že zmiňovaní tzv. lídři až moc často dirigují hru, říkají všem, co mají dělat, dovednostně slabším jedincům dávají najevo, že jsou to oni, kdo nesou hlavní podíl na špatném výsledku. Respekt od ostatních? NULA. ? Zlepšení výkonu týmu? NULA. Zlepšení výkonu hráče samotného? NULA. Slabší jedinci se dostanou ještě více pod tlak, sami se odvádíte od výkonu, negativní atmosféra se kolem Vás šíří mílovými kroky. Jak dáváte, tak se Vám vrací …

    Začleňte se do programu pro tvoření hráče budoucnosti ->

Jak se tedy stát lídrem respektovaným ostatními, hráčem, který dokáže pozvednout výkon celého týmu? V první řadě je samozřejmě důležitý samotný přístup k lednímu hokeji, ale jak je to se vzájemným respektem? pokud jediné, jak se tzv. lídr projevuje je řvaní na střídačce a svádění viny na druhé, protože on sám vstřelil tři góly, pak se nebavíme o vzájemném respektu od ostatních hráčů. V takovém případě Vás spoluhráči hned po opuštění prostoru zimního stadionu pomlouvají na každém rohu a není se jim co divit. Myslíte, že Vám přejí úspěch a že to pomáhá týmu? Že jste pozitivně brán okolím? věřte, že tomu tak opravdu není a taky věřte, že se to v brzké době obrátí proti vám.

Začleňte se do programu pro tvoření hráče budoucnosti ->

Věřím, že život je nastavený tak, že jak dáváte, tak přijímáte. Chcete respekt od ostatních? chcete být tím “opravdovým frajerem”, který dokáže týmu pomoct v těch nejtěžších chvílích a za kterým všichni půjdou? Obraťte své chování o 360° a projevte nejdřív respekt k těm druhým, uvidíte jak se obrátí atmosféra v celém týmu. Vidíš, že hráči, který například začal s hokejem nedávno a je na tom výkonnostně hůř, se při zápase něco povedlo? běž za ním a pochval ho. Nejde něco někomu na tréninku a ty v tom vynikáš? poraď mu. Nezvládáš něco ve škole? zeptej se někoho, kdo to ovládá, jestli by Ti s tím nepomohl … Projevením respektu získáváš přirozenou autoritu a nezapomeň, pokud dáváš pozitivní hodnotu a energii ostatním, stejně tak ji budeš přijímat. I ty totiž zažiješ krizi, kdy se nebude dařit a mít v tu chvíli kolem sebe lidi, kteří Tě respektují, dávají Ti pozitivní energii a pomůžou Ti, je ta nejsnadnější cesta z krize ven, tak si takové prostředí vytvoř a staneš se lepším hráčem i člověkem.

Pomozte nám vychovávat hokejisty budoucnosti sdílením příspěvků