Hertl opět září v NHL – 2.česká hvězda, která změnila stravovací návyky

Změna pohledu na jídlo nestačí. Ale reálná změna samotného stravování se především poslední dobou zdá jako trend v hokeji a to nejen na vrcholové úrovni. Hokejisti již začínají přicházet na to, že správná strava patří k jednomu z důležitých klíčů, jak si otevřít pomyslnou bránu k lepším výsledkům, zajištění dostatku energie a snadnějším pohybovým dovednostem díky optimální hmotnosti tuku, svalů a celkové tělesné hmotnosti.

Jak jste se již mohli dočíst v předešlém článku, že díky jinak nastavenému jídelníčku se podařilo hokejistovi Jakubu Voráčkovi zhubnout 4kg tuku, váhu si udržet, nabrat svalovou hmotu a zlepšit tak rychlost na ledě; tak se stejnou chutí se pustil do změny stravování i hokejový útočník Tomáš Hertl, který vylepšil stravování nejen celkovou změnou, ale nechal si sestavit jídelníček i dle osobní snášenlivosti potravin. Protože dnes se již ví, že každý organismus je jiný a reaguje na jednotlivé potraviny jinak a to i přesto, že nemusíte příznaky netolerance určité potraviny ani registrovat. Důležité je, že Vaše tělo tuto skutečnost vnímá velmi dobře a nastává tak mnoho nenápadných projevů od únavy, trávicích potíží, pálení žáhy až po vystupňované mnohočetné projevy a to i ve fyzické zdatnosti.

„Slávistický odchovanec vyřadil ze svého jídelníčku na doporučení lékařů lepek a mléčné výrobky, rozloučil se také se svým oblíbeným předzápasovým rituálem – pojídáním vajíček. Zvláštní, říkáte si – vždyť svaly rostou z bílkovin. Doktoři ale zjistili, že Hertlovo tělo špatně reaguje na mléko či výrobky z obilnin. Výsledky jsou opravdu úctyhodné, Hertl se na začátek přípravného kempu dostavil s osmadevadesáti kily. Svůj osobní cíl tedy do puntíku splnil: nejenže opticky shodil přebytečný tuk, ale zároveň nabral svalovou hmotu, která se mu bude v náročných bitvách hodit,“ uvedl webový portál NHL.cz. Sám Tomáš Hertl se k tomu vyjádřil také se spokojeností: “Připadal jsem si těžký, tak jsem chtěl trochu zhubnout a nabrat nějaké svaly. Opravdu mi to pomohlo, cítím se skvěle.” (zdroj: http://www.nhl.cz/inspirace-vorackem-tomas-hertl-razantne-zmenil-stravu-a-je-hladovy-po-uspechu/5006819) Nyní Hertl opět dobývá svými výkony NHL.

 

LOGO Bílé pozadí 2

www.hokejkemp.cz

Dnešní doba nabízí rychlou možnost, jak zjistit, jaké vaše tělo přijímá potraviny bez problému, a které naopak mohou způsobovat problémy. Ještě nedávno se používala zdlouhavá metoda vyřazování jednotlivých potravin z jídelníčku a následné pozorování účinků související s vyloučením potraviny ze stravy. Dnes Vám stačí asi hodina času a kapka krve z prstu, která případnou netoleranci potravin odhalí. I vy si můžete nechat otestovat, jaké potraviny jsou pro vás vhodné a nevhodné a dle výsledků si nechat sestavit i jídelníček, aby neutrpělo ani tělo a ani Vaše sportovní nasazení a výkony. Více informací o této moderní metodě a možnosti sestavení jídelníčku v závislosti na výsledcích snášenlivosti potravin Vám budou zaslány po zadání Vašeho e-mailu ze stránek martinakorejckova.cz  . Do předmětu mailu napište “Test potravin”.

Bc. Martina Korejčková, DiS.

nutriční terapeutka

t. č.: 721 634 113 e-mail: martina.korejckova@seznam.cz

www.martinakorejckova.cz