LONG SPACE TRAINING – pokrok v hokejovém pokroku

Trénink na malém prostoru je jeden z nejdůležitějších prvků v dovednostním a inteligenčním rozvoji mladého hokejisty. Trénovat jen ve skupinkách na několika metrech čtverečních je důležité, ale jen to už nestačí. Tyhle dovednosti totiž využijete až v útočné třetině, jenže pro spousty hráčů je obrovský problém se do třetiny především dostat, nebo nedokážou využít výhody rodícího se protiútoku.

Neustále analyzujeme vývoj tréninkového procesu a snažíme se zabudovat nové prvky, které pomohou hráči dosáhnout lepších výsledků. Způsob tréninku, který jsme nazvali Long space training jsme měli možnost celé 2 roky zabudovávat do tréninkového programu v mládežnických hokejových klubech a máme tak velmi “cenná data”, jak trénink na hráče působil.

  • zlepšení bruslařských dovedností
  • výrazně lepší orientace v prostoru a využívání rychlých protiútoků
  • kvalitnější pokrytí puku při natlačení před brankáře
  • vyšší kreativita při zakládání útoku i zavezení puku do třetiny
  • bekčekink – návrat do obrany
  • Díky používání modifikovaných her u starších kategorií skvělá průprava pro přesilové hry

O co tedy jde?

Hlavní znamení Long space trainingu je trénink v zúženém prostoru ale na celou délku hřiště, což simuluje více jak 50% zápasových situací. Trénink v tomto prostoru se skládá z 50% procent herními a dovednostními cvičeními a z 50% modifikovanými hrami, které dokáží propojit dovednosti s herním myšlením.

Podívejte se na video s Connorem McDavidem a všimněte si, jaký prostor využívá ke vstřelení většiny svých gólů v Edmontonu.

LONG SPACE TRAINING V PRAXI

Long space training doplňuje náš rozvojový program, ale není rozhodně jediným bodem. Podívejte se na celý rozvojový program LZ , který propojuje herní dovednosti a game intelligence.

ROZVOJOVÝ PROGRAM LZ